середа, 24 лютого 2016 р.

День донора.

   «Моя кров рятує життя» -  під таким гаслом у дніпропетровській лікарні імені Мечникова відбувся день донора. Ця акція вже традиційна для медичного закладу, за попередні збори крові її зібрали у лікарні більше тони.

   За традицією, поділитися своєю кров’ю цього дня прийшло чимало бажаючих. Здебільшого – це студенти, але, не зважаючи на молодий вік, багато хто з них вже має донорський досвід.  Микола здає кров вже втретє,  каже, сподівається, що вона врятує чиєсь життя.
   Чи не всі медики лікарні вийшли, аби зустріти небайдужих містян. Кажуть, лікарі та донори – одна команда, тож разом потрібно робити все, аби рятувати життя поранених.
   Привітати донорів прийшли й ті, хто завдячую їм власним життям. Сергій наразі проходить курс лікування у цій лікарні. Сам із Росії, чоловік переїхав до нашої країни через політичні симпатії. Боронив україну в бойових діях на сході, із тяжкими травмами його доправили до Дніпропетровська.
   Після привітань майбутні донори вирушили до маніпуляційної. Спочатку реєстрація, потім – перевірка тиску та аналіз крові, а вже після цього – сама процедура. Людей багато, тож черга чимала. Але, тут ніхто не сумнівається – воно того варте. Анна прийшла до пункту прийому крові одною із перших, тож чергу здолала швидко. Дівчина також донор зі стажем, розповідає, цією справою планує займатись й надалі.
   Зазвичай за один день донора  у лікарні збирають близько стап’ятдесяти літрів крові. Цього дня розраховують таку ж кількість. Увесь отриманий біоматеріал піде на потреби поранених -  близько 20 бійців наразі чекають  переливання.