понеділок, 29 лютого 2016 р.

Нарешті у сесійній залі.

   За три місяці свого депутатства місцеві самоурядовці зібралися на пленарне засідання. Цього разу вже нікуди не виїжджали –  завітали саме до сесійної зали міської ради.
   Біля входу в міськраду правоохоронці. Вони і в самій будівлі. Для журналістів вхід за перепустками – громадськість проходить за паспортами. Все тихо та спокійно, але це лише на перший погляд.  Перепону зустрічаємо щойно подолавши сходи.
   Пройти далі складно і активістам, і журналістам. Часто лунає: Пропустіть депутатів – так до зали намагаються потрапити місцеві самоурядовці.  У коридорі зібрався цілий натовп. Правоохоронці  людей не пускають, мовляв у сесійній  залі бракує вільних місць. Не відчиняють дверей і для медійників. Журналістів відправили на балкон.  Але там на них знову чекав сюрприз,  з технікою заходити заборонили  – бо вона не  вказана в перепустці.
   Та все ж силою журналісти прориваються на балкон. Шлях до сесійної зали від сходів зайняв більше ніж пів години, тож тут вже і гімн відлунав, і реєстрацію провели. Дізнаємося, на засідання завітали тридцять шість депутатів. Це новостворена коаліція плюс Дмитро Хозін – представник Блоку Петра Порошенка.
   У системі ради збої, тож депутати вирішили голосувати за всі проекти усно – для цього обрали лічильну комісію. По одному представнику від кожної фракції. Затвердили одноголосно нову коаліцію, новий регламент і дійшли до питання зняття повноважень з секретаря міськради Загіда Краснова. Це голосування за законом має бути таємним, тож лічильна комісія просить про перерву, аби підготуватися.
   Хвилин за п'ятнадцять в залі встановлюють кабінки. Перший бюлетень бере міський голова, а далі підтягуються й інші депутати. за півгодини результат:
   За підтримку рішення подано 36 голосів депутатів. За результатами голосування повноваження секретаря дніпропетровської міськради – Краснова достроково припинені. Пропозиція щодо його звільнення депутатами підтримана.
   На черзі ще п’ять питань порядку денного. Їх вирішили голосувати блоком. Так одноголосно затвердили шість заступників міського голови. Ними стали : Погребов, Григорук, Санжара, Єпіфанцева, Лисенко та Молошна. Також визначилися з кількісним та персональним складом виконкому та утворили дев’ять постійних комісій. На цьому сесію і завершили.
   Коли ж депутати зберуться на наступне пленарне засідання поки невідомо. Все залежить від готовності питань для розгляду – зауважив Борис Філатов. І підкреслив, потрібно обрати нового секретаря, відпрацювати питання нової структури та першочергово вирішити питання міського бюджету.