середа, 10 лютого 2016 р.

Весняно чи зимно?


   Останніми днями в Дніпропетровську сонячно й доволі тепло, з вулиць майже щезла крига. З початку лютого середньодобова температура перевищувала норму на 2-7 градусів тепла. Тож чи прийшла у місто весна?
   Зимовий сезон цього року цілком можна назвати унікальним, говорить метеоролог Василь Гринчак. Коливання температури були доволі сильними і відбувались швидше, ніж зазвичай. Здивував і лютий – його початок більше схожий на початок березня. Але весняною погоду назвати ще не можна.
   Що ж до погоди, то майже весь тиждень вона буде такою ж сонячною й теплою. Лише 11-12 лютого небо вкриють хмари, пройдуть невеликі дощі та мокрий сніг, а вітер посилиться до 20 м на секунду. Далі очікується, що лютий буде теплішим за норму на один-три градуси. А через нуль температура перейде лише 1 березня, тобто метеорологічна весна збігатиметься з календарною. Але засмучуватись не варто. Це все одно раніше, ніж зазвичай.
   Не тільки наступає раніше, а й триває довше. Тенденції останніх років до потепління зберігаються. Зима, наприклад, наразі триває 90-95 днів, а не 105, як у 60-90-ті роки. Скоротилась і осінь. А ось літо поступово стає довшим. Тож чекаємо на тепло. Воно обов’язково прийде.