вівторок, 16 лютого 2016 р.

Дніпро замість Дніпропетровська.

   У комітеті верховної ради вже прийняли рішення щодо перейменування нашого міста. Та чи задовольняють такі топонімічні зміни містян? Над питанням яке бентежить тисячі дніпропетровців вирішили подискутувати і студенти разом із викладачами. Тому й перше засідання інтелектуального клубу дніпропетровського національного університету присвятили саме цій темі.
   Перше ж засідання – і одразу до серйозних справ. Тема цієї зустрічі – Топонімічні реформи в місті. Згідно закону про декомунізацію більше 3 сотень  вулиць, скверів та навіть сам Дніпропетовськ мають змнити свою назву.  ТОж викладачі та студенти зібралися – для того, аби обмінятися думками та подискутувати. 
   Тему дня обрали не випадково –  перейменування дуже бентежить мешканців. Залишити  повну назву, змінивши суть, або скоротити до  «Дніпра". Це питання вирішуватимуть народні депутати. У верховній раді зареєстровано два законопроекти.  Так само різняться і думки самих місцевих мешканців.
   Але профільний комітет ВР  врешті рекомендував народним депутатам перейменувати  обласний центр на Дніпро. ПРоте остаточне рішення мають ухвалити  у сесійній залі.   Відповідно до законів про декомунізацію зробити це мають до 21 лютого.