середа, 17 лютого 2016 р.

Дніпрпетровськ чи Дніпро?

   До кінця тижня у парламенті повинні остаточно розглянути питання, щодо зміни назви Дніпропетровська. Варіанти два ( відповдно до законопроектів) – залишити все як є, змінивши історичну складову, або перейменувати місто на Дніпро. Останню пропозицію підтримали на засіданні профільного комітету Верховної ради. Але таке рішення сподобалося  не всім – серед незадоволених як і містяни, так і народні обранці. Останні ж протестують проти нової назви, та планують пригальмувати процес вирішення цього питання.
   Перейменування нашому місту не в новину. За всі роки існування Дніпропетровськ безліч разів змінював свою назву. Був  Кодаком, Новоросійськом, та двічі Катеринославом. Тільки у минулому столітті обласний центр здобув вже звичне для нас ім’я.
   Місто, назване на честь радянського революціонера не може залишити  своє ім’я – про це говориться у законі про декомунізацію. Історики кажуть, Петровський і сам був проти того, аби на честь нього назвали обласний центр. Депутати подали до верховної ради 2 законопроекти – один з пропозицію лишити стару назву, змінивши етимологію, інший – перейменувати місто на Дніпро. У профільному комітеті проголосували майже одностайно – за другий варіант. Тож тепер до кінця тижня у парламенті повинні остаточно вирішити долю міста.
   Такі новини збентежили як простих містян, так і народних обранців. Але думки, з приводу того, що потрібно робити розділилися.
   Одні кажуть, назву потрібно залишити стару – мовляв, 90 відсотків мешканців проти перейменування та навіть є відповідний документ, із підписами протестуючих. Другі - за Дніпро. А треті взагалі -  висувають пропозицію змінити назву на Січеслав.  Мовляв, неофіційно наше місто так називали тривалий час.
   Назва Дніпрпетровська й досі - яблуко розбрату. Знайти компроміс і визначитися з єдиним ім’ям міста не вдалося ані городянам, ані історикам, ані депутатам. Та от чия візьме  на голосуванні в залі верховної ради? Дніпрпетровськ чи Дніпро? Або інший варіант? Питання  має вирішитися вже до кінця тижня.