пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Декомунізувати все.

   Згідно закону про декомунізацію міста та вулиці України підлягають не тільки перейменуванню,  а і очищенню – так міська влада повинна знести всі пам’ятники тоталітарного режиму. Проте – в Дніпропетровську все ще залишається багато заборонених законом меморіалів.
   Лише тиждень тому містяни попрощалися з пам’ятником Петровському – відпиляли ноги та повалили на асфальт. Проте це не єдиний монумент радянської епохи, що дійшов до наших днів. Так, процес декомунізації триває. За процедурою - рішення знести геть усі меморіали тоталітарного минулого повинні  були прийняти на сесії міськради ще у листопаді. Проте депутати цього не зробили. Зараз рішення за міським головою.
   Наразі постанову про очищення міста від радянських ідолів вже підготували, розповів виконуючий обов’язки заступника міського голови. Залишки тоталітаризму планують демонтувати цивілізованим шляхом. Проте, не виключають, що містяни і самі долучаться до процесу декомунізації.
   Нині в Дніпропетровську залишилося 46 об’єктів, які підлягають демонтажу. Здебільшого, це меморіальні таблички. Наразі розглядають можливість створення так званого парку Радянської окупації, де зберуть всі повалені пам’ятники.
   Загалом, до 22го лютого планують демонтувати всі пам’ятники тоталітарного минулого та перейменувати 6 вулиць. А ось, чи змінить свою назву сам Дніпропетровськ – вирішуватимуть народні депутати на наступному засіданні. У Верховній Раді вже зареєстрували два проекти постанови.  Так, Дніпропетровськ може залишити свою назву, просто змінивши її етимологію.  Або отримати скорочене ім’я – Дніпро.