пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Южмаш протестует.

   Космос в немилості. Через майже піврічну затримку зарплатні на мітинг вийшли робітники Південмашу. Кажуть, завод, що колись був гордістю всієї країни простоює без замовлень.
   Ім’я космічної столиці України Дніпропетровськ отримав ще у минулому столітті через славу найбільшого на пострадянському просторі ракетного заводу – Південмашу.
   Та це колись він постачав двигуни для космічної промисловості всього світу. Зараз все інакше. Цехи простоюють. А співробітники заводу мітингують через майже піврічну затримку зарплатні.
   Це, Сергій Григорович, він пропрацював на заводі більшу частину життя. Розповідає, робота завжди була важкою. Та нині безгрішшя та жахливі умови праці змушують його залишити Південмаш.
   Жаліється на безоплатну працю і пані Марина. Кожного дня вона ходить на завод пішки, адже гроші давно скінчилися, а кредити з’їдають надію на майбутнє. 
   Боротися за свої кревні південмашівці налаштовані рішуче. За відповідями йдуть до стін Дніпропетровської облдержадміністрації. Там спочатку зачитують, а потім і передають чиновникам звернення до Президента України.
   Тим часом в ОДА інформують - про проблеми Південмашу їм відомо. І хоча сам завод підпорядковується національному космічному агентству і не має відношення до влади Дніпропетровщини, запевняють, гроші будуть.  
   Мітингарі вірити словам не поспішають. Та сподіваються, що керівництво держави все ж таки зверне увагу на  проблеми заводу та не допустить, щоб колись найбільша гордість країни Південмаш – остаточно занепав.