четвер, 4 лютого 2016 р.

Встигнути перетнути проїжджу частину.

   Встигнути перетнути проїжджу частину. Яку швидкість повинен розвивати пішохід аби своєчасно подолати перехід? Ситуації, коли люди просто не встигають перейти на зелений сигнал світлофору – не рідкість
   Чого гріха таїти є у нас  такі переходи, де люди не встигають своєчасно подолати проїжджу частину. Якщо завчасно взяти старт ще на червоному – можна встигнути перебігти  на зелений.  А можна і добігати вже на червоний. Якщо молодий та спритний – подолаєш автомагістраль без зайвих нервів. А якщо сніг на дорозі чи  у пішохода просто немає фізичних сил швидко перетнути дорогу – кого шукати та кому скаржитись?  Хто визначає інтервал часу для учасників руху? Виявляється існує спеціальний світлофорно-дорожній стандарт. 
   Тобто багато залежить  від ширини проїжджої частини, інтенсивності руху та особливості автомагістралі. А якщо такі розрахунки все ж таки не підпадають під окремі категорії пасажирів – старих людей чи осіб з обмеженими фізичними можливостями – чи можна врегулювати сигнал світлофору згідно потребам людей? Фахівці радять звертатись до органів місцевого самоврядування та управління поліції.
   Відрегулювати інтервал часу світлофора – не проблема, якщо буде відповідне рішення – це робиться протягом короткого часу. Якщо існує потреба у встановленні світлофору слід вимагати від місцевих обранців зайнятись цією справою. На зведення нових світлофорів потрібні кошти, а такі питання вирішують на сесіях.  До речі, цьогоріч у Дніпропетровську встановлять п’ять нових світлофорних об’єктів у яких існує певна потреба
   Чимало нарікань у пішоходів на світлофори, що розташовані на перехрестях Запорізького шосе та Титова  з колишньою вулицею  Героїв Сталінграда. Дуже швидко на цих перехрестях світлофори гаснуть   на зелений. У «Дорсервісі» заспокоюють з одним переходом  вже визначились. На Титова ситуацію перевірять. За будь-якими питаннями щодо роботи світлофорів Дніпропетровська слід звертатись до диспетчерської служби підприємства - 343-105. Працює вона цілодобово.