вівторок, 2 лютого 2016 р.

Петровский.

   Сорок років на привокзальній площі та врешті пав. Дванадцяти тонний пам’ятник Петровському повалили в знак очищення української історії, говорять активісти.
З травня, коли закон про декомунізацію вступив у силу по всій країні почали прощання з символами минулої епохи. У Дніпропетровську першою хвилею було перейменування вулиць та районів та наразі справа дійшла й до пам’ятників.
   Одні називають Петровського катом та вбивцею інші ж говорять - він частина історії. Повалення пам’ятника дніпропетровці сприйняли не однозначно та жодного така акція не лишила байдужим.
   В свою чергу історики говорять, хто та як не ставився б до Петровського, біографія свідчить -  він був активним комуністичним діячем. Зокрема  підписав директиву про Червоний Терор.
   Наразі пам’ятник знаходиться на території одного з комунальних підприємств міста. Подальша доля монументу поки не відома та громадські активісти запропонували свій варіант подальшого розвитку подій. На їхню думку символічним буде переплавити його у пам’ятний символ жертвам голодомору.