середа, 10 лютого 2016 р.

Украино-китайский новый год.


   З Феєрверками, вогняними драконами та ударами у величезний дзвін. Так новий рік цієї ночі зустріли у Китаї. Саме 8го лютого за Східним календарем настає рік вогняної мавпи. Святкування пройшли по всьому світу. І в Дніпропетровську також. 

   Еліна та Яо зустрічають гостей. Сьогодні буде велика вечірка на честь нового року. Адже в їхній україно-китайській родині новий рік святкують двічі – спочатку за західним, а потім і за східним календарем. З Яо Еліна познайомилася п’ять років тому, коли вступила до університету. Хлопець допомагав їй вивчати китайську. 
   А ось свого майбутнього чоловіка Еліна підкорила красою. 
   Еліна та Яо вже рік, як чоловік та дружина. В планах – життя на дві країни. Саме зараз Еліна готує документи до університету Пекіна. Проте, після року навчання родина планує повернутися до України.  
   В Україні хочуть і виховувати своїх майбутніх дітей. Адже, екологія тут значно краще. Проте – малюки лише в планах. Нині ж опікуються собакою на прізвисько То-То. Що  з китайської означає квасоля.
   Ван Яо розповідає, під новий рік китайці всього світу завжди намагаються повернутися додому, щоб відсвяткувати великою родиною. Проте цьогоріч Яо з дружиною не зміг приїхати до Пекіну. Тож, свято влаштували в Дніпропетровську.
   На вечерю традиційні китайські страви. – тушкована свинина із деревними грибами, прозора локшина, а також пельмені. Їх  гості готують всі разом. Форма незвична для українців, проте дуже символічна – пшеничний колос, щоб у домі завжди був достаток. А ось до начинки додають несподівані інгредієнти на вдачу – розповідає гостя Еліни, китаянка Тінь-Тінь.
   Поки готували та накривали на стіл – в Китаї розпочався новий рік. Тож, всі йдуть до столу. Попереду – караоке, танці, а також улюблені телешоу, дзвінки друзям до Пекіну та звісно, вітання з новим роком