середа, 27 січня 2016 р.

Презентація фільму "Полон"

   Полон, знущання та долі українців. У Дніпропетровську презентували першу художню повнометражну картину про війну на Сході держави. Допрем’єрний показ української кінострічки Анатолія Матешка -«Полон» провели в одному з кінотеатрів міста.
   Червона доріжка та спалахи фотокамер – невід’ємні атрибути будь якої кіно прем’єри та на показі української стрічки «Полон» все досить стримано. Її до Дніпропетровська привезли головні актори та режисер. Мета фільму – показати страшну правду війни та все ж змусити українців не лише слухати, але й чути.
   У залі людно. В числі перших українську кінострічку оцінили саме дніпропетровці. На допрем’єрний показ запросили переважно військовослужбовців. Серед глядачів й ось ця тендітна дівчина. Вже майже два роки вона разом з батьком служить на передовій. Фільм говорить, не дитячий та переглянути його повинен кожен. 
   Війна не може бути кольоровою, тому картину про біль, страждання та жорстокі знущання зняли у чорно – білому форматі, говорить продюсер стрічки. Загалом зйомки тривали всього сім днів. Військове життя Донбасу відтворили у не великому корівнику, що неподалік Києва. Продюсер стрічки Антон Сладкевич розповідає, ідея створити саме таке кіно виникла після поїздки на Схід держави.
   Головні актори кінострічки говорять, у наш час війна вже стала буденною справою, а кількість жертв на Сході лише цифрами. Цей проект створили для того, аби змусити українців переосмислити війну. Вжитися у ролі кажуть, було не складно. Хороша уява, репетиції  та історії рядових військових зробили свою справу.  
   У фільмі розповідають про дванадцятьох полонених. Для охоронців їхні життя нічого не варті, а знущання стали частиною гри. Всі дії розгортаються впродовж доби. Актори кінострічки сподіваються, на розуміння глядачів та впевнені, залишитися байдужими вони просто не зможуть.
   A у широкий прокат стрічка вийде  вже сьомого лютого. Продюсер говорить, українські телеканали транслювати фільм відмовилися та наразі ведуть переговори з представниками інших країн.