середа, 13 січня 2016 р.

Перша лялька у світі.

   У Дніпропетровську відкрили виставку ляльок-мотанок.  Берегині, дорожниці та немовлята – кілька десятків таких оберегів оселилися у центральній бібліотеці міста. Такі ляльки не тільки гарно виглядають, а ще й виконують важливу місію – кожна із них має власне призначення.  За давнім повір’ям вони здатні принести у будинок любов та берегти сімейні цінності.
   Мотанка – це перша лялька у світі. Українці ще здавна власноруч  створювали такі обереги – шили їх із тканини, шкіри, мотузок та інших підручних матеріалів. Наразі цей процес став набагато простішим, а ляльки більш сучасними. Але, як кажуть, свої магічні здібності мотанка через це не втратила. Саме такі ляльки можна побачити тут. Це творіння майстринь клубу, який знаходиться при міській бібліотеці.
   Кілька місяців майстрині хендмейд-клубу працювали над створенням мотанок – вивчали їхню історію, види ляльок та властивості. Керівниця клубу розповідає, кожен із представлених тут  експонатів по-своєму особливий. Видів мотанок – безліч. Вони приносять щастя у дорозі, забезпечують добробут в домі, або ж, навіть,  допомагають дівчині вийти заміж. Тетяна каже, недарма наших пращурів такий оберіг супроводжував з моменту народження.
   Майстрині, завдяки яким ці ляльки-мотанки з’явилися на світ, теж прийшли на відкриття виставки. Жінки не тільки представили свої творіння перед відвідувачами, а ще й з задоволенням про них розповідають. Пані Неллі за кілька годин зшила берегиню – жінку із немовлям. Така мотанка буде приносити у дім мир та любов. Каже, у пошитті ляльок бачить набагато більше, ніж просто хобі.
   Цих ляльок майстрині подарували бібліотеці – тож всі бажаючі зможуть подивитись на них. А ще зовсім скоро жінки планують зшити ще кілька десятків мотанок – для того, аби вони приносили щастя нашим бійцям у зоні АТО.