четвер, 21 січня 2016 р.

Музейна селфіманія.

   Музейна селфіманія в Дніпропетровську.  21го січня у всьому світи відзначають день музейного селфі. Галереї не тільки дозволяють відвідувачам робити фото на фоні експонатів, а і всіяко до того заохочують. Зірки та звичайні люди фотографуються з Мона Лізою в Паризькому Луврі та скелетом динозавра в історичному музеї Лос-Анджелесу.
   Всесвітній день музейного селфі започаткували  декілька років тому, щоб привернути увагу суспільства до мистецтва та культурної спадщини. Проте для користувачів Інтернету це не тільки привід відвідати музей, а і поповнити колекцію фото в соціальних  мережах.  Цьогоріч до великого флешмобу долучилася і Дніпропетровщина. Музеї області запрошують відвідувачів у гості та пропонують зробити селфі поруч з експонатами. Єдина умова – слід відмовитися від спалаху фотокамери. 
   Дніпропетровці поки що флешмобу дивуються. Кажуть, до музею треба ходити заради експонатів, а не вдалого фото. Проте акцію підтримують.
   Та Карета не єдина цікавинка у музеї. Тут можна сфотографуватися і з унікальною фігуркою Фараона Рамзеса 5го. Подібних на планеті всього дві. Друга наразі перебуває в  Єгипетському музеї.  Зробити селфі можна і на фоні січевого прапору. Історики розповідають, це єдиний справжній стяг козацтва, який дійшов до наших днів.
Науковці сподіваються, що селфі-флешмоб поверне містян до музеїв хоча б на один день.
Проте, нагадаємо, щоб відвідати музей не обов'язково чекати на флешмоб чи акцію. Адже мистецтво може бути цікавим.