середа, 13 січня 2016 р.

Туман, дощ та ожеледиця.

   Туман, дощ та ожеледиця. Слідом за святами в Дніпропетровськ прийшла зовсім не святкова погода. Лікарі б’ють на сполох. Кажуть, зараз у місті значно виріс ризик отримати вуличну травму.
Синоптики ж тимчасом обіцяють погіршення ситуації і прогнозують заморозки. І вже за декілька днів місто може перетворитися на велику ковзанку.
   Якщо вчора сніг відкидали всім містом,  то вже сьогодні потепління перетворило кучугури на калюжі і на дорогах з’явилася ожеледиця. Лікарі  кажуть, така погода особливо небезпечна для здоров’я. Рівень травм  на вулицях зріс вже вдвічі.
   Тимчасом містяни долають шлях від дому до роботи з острахом. Бо ж далеко не всі дороги посипані піском.
   Щоб убезпечитися від падінь та застуд медики рекомендують носити тільки зручне взуття, пересуватися повільно, а також обробляти черевики засобами, які відштовхують вологу. А літнім людям радять взагалі не залишати домівок, без крайньої необхідності. Проте, якщо лихо вже сталося, звернутися по допомогу можна до травмпунктів.
   Тимчасом синоптики кажуть, що потепління триватиме недовго. Вже в п’ятницю до      Дніпропетровська прийдуть морози. Вночі температура впаде до мінус 11  градусів. Заморозки можуть перетворити місто на велику небезпечну ковзанку. Лікарі попереджають і про можливість переохолодження. Тож, рекомендують відмовитися від довгих прогулянок та вдягатися відповідно до погоди. Тим більше, що симптоми обмороження можуть виникнути навіть за нульової температури.