середа, 27 січня 2016 р.

День пам’яті жертв Голокосту.

   Щорічно 27 січня в світі   відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Пам’ятна дата обрана невипадково, саме в цей день Радянська армія визволила  найбільший нацистський концтабір смерті Освенцим. Точну кількість загиблих тут встановити  не вдалося, більшість документів було знищено. Німці не вели облік жертв, яких направляли у газові камери. Зі різними підрахунками в Освенцимі загинули від півтора до чотирьох  мільйонів людей.   Більшість з них – євреї.  У Дніпропетровську провели жалобну церемонію. Згадували жертв нацизму і наші земляки.
   У часи другої світової війни майже півтора мільйони людей загинули у нацистському концтаборі Освенцим . Більшість з них – євреї. Пам’ять загиблих вшанували в одному з найбільших єврейських центрів країни.
   Голокст – один з найвідоміших випадків геноциду у 20 столітті. Кажуть, у світі немає жодної єврейської сім’ї, якої би не торкнулася ця трагедія. Багато хто із присутніх на церемонії пам’яті й досі у жалобі за загиблими родичами.
   Запалити свічку пам’яті та вшанувати загиблих хвилиною мовчання прийшло чимало небайдужих.  Кажуть, залишатися осторонь цієї трагедії просто неможливо. 
   Церемонія пройшла на сумній ноті. У єврейській спільноті вважають, такі заходи повинні давати привід замислитися. Кажуть - голокост це трагедія не тільки родичів загиблих, а трагедія людства у цілому.