середа, 13 січня 2016 р.

Помощь семьям погибших в АТО.

   Більше чотирьох з половиною тисяч українських воїнів загинули, поки триває АТО. Майже 450 з них – з Дніпропетровщини. Їх сім’ї у вівторок запросили в ОДА, щоб обговорити загальні проблеми та розповісти, на яку допомогу вони мають право розраховувати.
На зустріч з родичами бійців прийшло керівництво області, міст та районів, соціальні служби, медики та волонтери. Вони відповідали на запитання та шукали шляхи вирішення проблем.
   Як держава опікується сім’ями загиблих та що нового у системі пільг. Про це прийшла послухати вдова загиблого, Євгенія. Її чоловік поліг минулого квітня під Опитним, від осколкового поранення у голову. У Дніпропетровську залишились двоє дітей та старенькі батьки. Єдине питання, яке Євгенія хотіла з’ясувати – коли держава нагородить її чоловіка. Але своє питання Євгенія посоромилась озвучити. Бо у людей, каже, проблеми набагато серйозніші. Наприклад, у сімей загиблих з Новомосковська. Їм свої виплати довелося чекати не один місяць і навіть не рік.
   Грошову допомогу дружини і матері загиблих бійців буквально вимолювати. 
   Керівництво Новомосковська виправдовується – бюджет дефіцитний, грошей катма. На це в.о.голови ОДА Олег Кужман заявив – будемо шукати гроші в обласному бюджеті. А щоб вирішення проблем пішло жвавіше, наступного тижня пообіцяв зібрати представників родичів загиблих з Новосковська, керівників міста та соціальних служб.
   У підсумку – керівники департаментів та служб отримали доручення, родичі загиблих – ще одну можливість спробувати вирішити свої проблеми. Керівництво пообіцяло – ця зустріч не остання.