четвер, 14 січня 2016 р.

Чого очікувати від погоди?

   Сніг із дощем, ожеледиця або ж повінь – січнева погода надає змогу бачити всі ці явища майже водночас. Людям складно пересуватися містом, а комунальники просто не встигають позбавлятися від наслідків негоди. А синоптики  чи не щодня прогнозують різки зміни кліматичних умов.
   Тільки-но розтануло  – знову замерзло. Погодні умови тримають дніпропетровців у невіданні  та змушують очікувати будь-чого. Фахівці підтверджують, дійсно, метеорологічна ситуація не з кращих. Середня температура першої декади січня нижча від багаторічної на 5-7 градусів. Але, кажуть, дивуватися тут нічому. 
   За довгострокові прогнози спеціалісти не беруться – кажуть, ситуація змінюється щогодини. Погодні умови можна передбачити лише на найближчі дні. За даними Гідрометцентру суттєвих змін не планується. Можливе зниження температури на кілька градусів, та опади у вигляді мокрого снігу. Дніпропетровці реагують на такі новини по-різному.
   Когось погодні умови тішать, а когось не дуже. Але більшість людей впевнені – головне, аби в місті можна було пересуватися вулицями. Адже і автомобілістам, і пішоходам це робити стає дедалі складніше. Представники міськради запевняють – технічно Дніпропетровськ озброєний, а комунальники працюють цілодобово.
   Проїжджу частину почистили, а ось із тротуарами ситуація гірша – адже боротися з ожеледицею на пішохідних смугах просто нема кому. Спеціальної техніки для посипки льоду у Дніпропетровську немає, тож цим доводиться займатися двірникам. А їх  просто не вистачає, аби убезпечити всі дороги міста. Цю проблему обіцяють вирішити тільки наступної зими.
   Тож  фахівці вселяють надію, що у місті буде комфортно. Температурний стовпчик не знижатиметься до надзвичайно низьких показників, а комунальники не припинятимуть роботу.