середа, 13 січня 2016 р.

Зафіксувати та співпрацювати.

   Нова влада Дніпропетровська обіцяє вирішити проблему розташовування малих архітектурних об’єктів.  Зараз таких в місті біля 6 тисяч. І з них лише 50 мають відповідну документацію. Представники мерії кажуть, всього планують знести біля тисячі незаконно встановлених кіосків.
   По Новокримській вулиці складно пройти. Адже тут виріс справжній базар. З одного боку – стихійна торгівля. З іншого попід дорогою – всім відомі МАФи. На покупців тут чекає великий вибір – овочі, м'ясо та молочні продукти. Та містяни таким сусідством з кіосками задоволені не дуже.
   Вирішити проблему МАФів взялася міська влада. Проте повну зачистку кіосків представники мерії не обіцяють. Кажуть, з підприємцями шукатимуть компроміс. Реформа матиме декілька етапів. На початку МАФи зафіксують та перевірять документи. За попередніми даними знести планують близько  тисячі кіосків. Приберуть і МАФи, які заважають містянам вільно пересуватися, та псують вигляд Дніпропетровська. А між владою та підприємцями обіцяють налагодити взаємовигідні стосунки.
   Наразі відомо, що лише півсотні МАФів в обласному центрі  мають всі необхідні для роботи документи. Ми вирішили знайти законно встановлені ларьки. Відправляємося на ту ж вулицю Новокримську, мешканці котрої потерпають від кіоскової навали.  Заходимо в перший-ліпший. Тут на нас чекав «теплий» прийом.
   Продовжуємо шлях.  Тут продавчиня, побачивши нас ховається за ковбасами. Проте номер телефону хазяйки називає. Телефонуємо. У відповідь чуємо, що документи є, але привести їх сьогодні  вона  не зможе.
   Тож, на улиці Новокримській ми не знайшли жодного кіоску, де б нам надали документи. Чи вирішить  міська рада всі проблемні питання щодо МАФів  – покаже час. А ми – триматимемо ситуацію на котролі.