вівторок, 1 грудня 2015 р.

Життя з нуля.

   Понад півтора року, вимушені переселенці з Донбасу будують нове життя поза межами рідної землі. Люди різні, проте проблеми – спільні.
Питання щодо надання помешкання та соціальної допомоги внутрішньо-переміщеним особам – найбільш актуальне.
   Як це – починати життя з нуля Наталія та Олександр знають не з чуток. Війна у рідному Донецьку – змусила! Разом із трьома дітьми – вимушені тулитись  у маленькій, старій хатинці. Особливо тяжко взимку. Тож дровами запасаються наперед.
   У соціальній допомозі на житло людям відмовили, бо права не мають.
   І такі випадки непоодинокі. Гола земля -  це все, що є у сім’ї  Комишан. Якщо опиратись на букву закону, то ця родина допомоги не потребує. Бо за межами зони АТО мають ділянку. Поки люди живуть у друзів та мріють про власний дім. Але  на життя не скаржаться. Сприймають це, як випробування.
   З початком антитерористичної операції  в Україні офіційно зареєстровані понад  півтора мільйони вимушених переселенців з Донбасу.  Всі вони стикаються з проблемою  пошуку житла. Хтось знімає квартири, а у когось на це просто немає грошей. То ж люди  вимушені виживати , хто як може. Закордонні фахівці стверджують, такі проблеми виникають через недосконалість українського  законодавства.
   Верховна Рада України вже розробила законопроект щодо внесення змін до закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Щоб українці, які опинились заручниками військових баталій на Сході країни були юридично захищеними. Але поки що цей законопроект народні обранці так не ухвалили. Проблема залишається відкритою.