середа, 16 грудня 2015 р.

Новорічна історія.

   Звідкіля у світі з'явилася традиція святкувати Новий рік? Що раніше прикрашали українці на Різдво замість ялинки і коли вперше в наших оселях з'явилася ця зелена красуня?
На ці, та багато інших питань відповідь знає пан Олександр –  співробітник  історичного музею. Він особисто приймав участь у створенні  новорічної виставки.
   Виставочна зала поділена на чотири зони – представлені українські національні різдвяні традиції, святковий інтер'єр часів дворянства, атрибути Нового року у радянському союзі та Німеччині. Саме останній країні екскурсовод приділяє найбільше уваги – каже, саме тут зародилися сучасні новорічні традиції. Від Німеччини світ перейняв різдвяні віночки, та звичай приносити до оселі ялинку. До речі, прикрашали новорічне дерево раніше дивно – яблуками та картоплею.
   В Україні ж ще кілька століть тому ялинка не була символом нового року – у ті часи більше уваги приділяли святкуванню Різдва. На виставці можна побачити і традиційні атрибути українських новорічних свят  – вечерю із 12-ти страв, зірку колядників та тодішнє різдвяне дерево. 
   Тут за кілька хвилин можна помандрувати різними країнами та часами – від 17 століття і  до сучасності. Побачити традиції дворян, перенестися у іншу країну, та згадати радянський союз. Поринути у новорічні історії можна у дніпропетровському історичному музеї. Виставка триватиме до кінця січня.