середа, 23 грудня 2015 р.

Надземний перехід

   У Дніпропетровську нарешті добудували надземний перехід на Слобожанському проспекті. Поки що він працює у тестовому режимі. Але містяни вже встигли оцінити його у роботі.
Одні новобудовою задоволені. Інші - мають скарги. 
   Зведення надземного переходу на Слобожанському проспекті розпочали ще у 2012 році. Але через брак коштів роботи були призупинені. Тепер будівництво вже майже завершено.  На все про все витратили 17 мільйонів гривень. Поки що перехід функціонує у тестовому режимі. Але, як запевняють в обласному управлінні капітального будівництва, - все працює, ніхто не скаржиться.
   Місцеві мешканці новозведений перехід оцінюють по-різному. Хоча здебільшого радіють, що його врешті добудували.
   Але сучасний наземний перехід, говорить Леонід Павлович, має і свої мінуси. Бо для людей з обмеженими можливостями він не надто зручний.
   Та чиновники поспішають заспокоїти.  Надземним переходом зможуть користуватись усі городяни без вийнятку.  Для людей з обмеженими можливостями  тут встановили спеціальне устаткування. 
   Ми вирішили перевірити чи дійсно люди з обмеженими можливостями можуть зручно скористатись надземним переходом. По-перше - рушили до кабінки чергового, про якого розповів чиновник з облдержадміністрації.  Там зустріли чоловіка, якого попросили роз'яснити, як візочники можуть піднятися на перехід. Але працівник виявився нечемним та агресивним. Допомагати не став. Сказав що жодного ліфта чи підйомника тут  наразі немає. Та більше того, коли побачив камеру - почав проганяти  знімальну групу.
   Тож питання зручності  користуванням надземним переходом на Слобожанському проспекті залишається відкритим. Невідомо також  яким чином і хто допомагатиме людям з обмеженими можливостями підійматись на пішохід? Адже навіть коли усе необхідне обладнання встановлять, потрібна буде також людська допомога. Оператора. Але, як показав наш досвід,  доброзичливості їм  хіба що позичати.