субота, 12 грудня 2015 р.

День відкритих дверей у СІЗО

     Дніпропетровський слідчий ізолятор влаштував день відкритих дверей. До стін об’єкта запросили журналістів, правозахисників та активістів. Збірна делегація змогла на власні очі побачити умови, в яких знаходяться ув’язнені.
Докладніше дізнавалися наші журналісти.
     Доволі незвичне місце для проведення такого заходу, як день відкритих дверей. Але керівництво управління  пенітенціарної служби Дніпропетровщини так не вважає. Адже державна політика сьогодні спрямована на створення відкритого образу системи. Відтак, двері міського СІЗО відкриваються вже 3-й рік поспіль.
     Збірна команда журналістів, правозахисників та громадських діячів мала змогу побачити, як люди живуть там, за високою стіною. Екскурсію для гостей з волі розпочали з харчоблоку.  Саме тут, цілодобово, готують їжу на півтори тисячі осіб  – і для ув’язнених, і для працівників пенітенціарної служби.
     Окрім фізичного голоду, ув’язнені можуть втамувати також і духовний. На території СІЗО існує декілька храмів,  парафіян тут завжди багато. Священнослужителі свою роботу виконують на совість.  Церква робить велику справу у духовному вихованні засуджених.
     Не всі запрошені на «день відкритих дверей» залишилися задоволені побаченим. Правозахисники вже не перший раз навідуються до місцевого СІЗО. Кажуть: справжній стан справ та побут ув’язнених їм відомий. Відтак, вважають усе побачене показною виставою.
     Відтак, правозахисники сподіваються на зміни не тільки у чинному законодавстві, а й в реальному житті.  Наразі Верховна Рада розглядає черговий законопроект стосовно покращення умов перебування у місцях позбавлення волі та надання засудженим більших прав та свобод.  Тож як воно буде покаже час.