вівторок, 1 грудня 2015 р.

Долоня до долоні.

   Першого грудня - громадськість традиційно відзначає міжнародний день боротьби зі СНІДом. Інформаційні акції, а також благодійні заходи на підтримку інфікованих проводять по всьому світу. Дніпропетровськ - не став винятком.
  Інформаційний концерт влаштували у найбільшому єврейському центрі країни. Запросили переважно підлітків. Адже саме вони дуже часто опиняються в зоні ризику.
   Хоча атмосфера заходу і не була сумною, організатори акції ні на хвилину не забували про важливу причину, яка  зібрала всіх учасників   разом. Між концертними номерами, присутні мали змогу дізнатися про медичні особливості передачі вірусу, про те, як саме можна себе убезпечити від хвороби, а також, головне - що робити, якщо є підозра на інфікування.
   Наразі на Дніпропетровщині має місце досить сумна статистика. На обласному обліку стоять близько 25 тисяч інфікованих. Проте офіційно зареєстровано більше 46 тисяч. Тож майже половина хворих або не знають про свій ВІЛ-статус, або не бажають ставати на облік і проходити необхідне лікування. Саме тому так складно зупинити поширення небезпечного вірусу. Спеціалісти б’ють на сполох, адже щороку кількість ВІЛ-позитивних людей в Дніпропетровську тільки збільшується.
   Та убезпечити себе від хвороби - просто. Це лише питання вашого вибору. Тож, бережіть себе: користуйтеся презервативами та не ігноруйте лікарів.