четвер, 17 грудня 2015 р.

Пам’ять – багатство нації.

   У Дніпропетровську планують встановити пам’ятник Небесній сотні.
Спроектувати меморіал доручили місцевим архітекторам. Ще у травні місяці оголосили про конкурс та ось напередодні Нового року визначили двох фіналістів. Аби обрати яки й з двох проектів прикрашатиме вулиці міста зібрали громадські слухання.
   Зграя птахів – символ Небесної сотні, душі, що вже не повернуться додому. Саме таким бачить пам’ятний знак один з фіналістів конкурсу – Юрій Щедров. Місце для встановлення монумента чоловік пропонує символічне, біля облдержадміністрації, неподалік від алеї Героям майдану. Пан Юрій говорить, загалом працював над ескізом більше місяця.
   Силуети людей, які складають контури нашої держави. Такий пам’ятний знак запропонував інший архітектор. Пан Олександр говорить, за кожним образом монументу стоїть реальна людина. Автор роботи переглянув тисячі фотознімків з майдану. Для свого пам’ятника говорить, обрав найбільш цікаві з них. Матеріали для знаку обрав також не випадково.
   Під час громадських слухань присутні скаржилися на погану організацію конкурсу, мовляв багато людей і зовсім не знали про нього. Та ось пані Ірина дізналася про конкурс з Інтернету, говорить, про цей проект у мережі було чимало інформації. Жінка переконана, такий проект потрібен нашому місто, тому лишитися байдужою вона просто не змогла.
   Обрати один з варіантів наразі не вдалося, містяни вирішили встановити у центрі міста банер з оголошенням про збір коштів на монумент та планують залучити до фінансування громадські організації міста.