вівторок, 15 грудня 2015 р.

Незламна Яна.

   Вона врятувала сотні життів, на своїх плечах виносила побратимів с полю бою, оминала кулі снайперів та керувала цілим медичним батальйоном. І це у свої 19 років.
Та страшна аварія змусила дівчину  боротися вже за своє життя.  Історія Яни Зінкевич сколихнула всю країну. Орденом за заслуги дівчину нагородили прямісінько в лікарняній палаті. 
   До лікарняної палати Яни Зінкевич прийшли особливі гості. Державний орден за заслуги 3го ступеня юній волонтерці вручив особисто голова Дніпропетровської області, Валентин Резніченко. Саме він став і янголом-охоронцем дівчини. Взявся повністю профінансувати лікування волонтерки.
   Привітати з відзнакою дівчину прийшов і екс-командир добровольчого батальйону, Дмитро Ярош. Він розповів, що без Яни керувати «Госпітальєрами» складно. Адже вся медична служба повністю трималася на тендітних плечах дівчини. Також Дмитро Ярош зізнався – нагорода від Президента України, яку вручили волонтерці, має не аби яке значення для всього добровольчого руху.
   Сама ж Яна прийняла відзнаку з щирою радістю та знайшла сили навіть на усмішку. Вже більше тижня вона перебуває у стінах лікарні імені Мечникова. Але покинути побратимів серцем  не може, - намагається керувати медичним батальйоном дистанційно, прямо з лікарняного ліжка. Тож телефон та модем її постійні супутники.
   Мечниківці розповідають – тільки те, що дівчина вижила в тій страшній аварії – вже диво. В стінах лікарні її стан було стабілізовано. А ось продовжувати лікування будуть вже  ізраїльські медики. За кордоном на дівчину чекатиме операція.
   Перед вильотом Яна трішки нервує. Та дівчина вона сильна, бойова. Тож, до подорожі ставиться, як до чергового завдання.
   Медичний літак із Яною вже відправили до Ізраїлю. Там її зустрінуть кращі лікарі. Та найближчими днями проведуть операцію. Після цього дівчина перебуватиме під пильним наглядом медиків ще місяць. А надалі на неї чекатиме реабілітація.