середа, 25 листопада 2015 р.

Операція «декомунізація».

   Виходячи з закону про декомунізацію, що був прийнятий Верховною Радою України ще в травні 2015-го -  перейменуванню підлягають усі радянські назви міст та вулиць.
Лише в Дніпропетровську під нововведення підпадають близько трьохсот  вулиць, більшість районів та й сам мегаполіс. Поки суспільство міркувало, яку саме назву треба дати обласному центру – настав другий етап декомунізації. Так з 21-го листопада Парламент України отримав право самостійно перейменовувати міста та вулиці. Активісти панікують, а експерти анонсують ще більше реформ.
   Наразі у Дніпропетровську в рамках виконання законів про декомунізацію назви вже змінили 57 топонімів. Так вулиця Героїв Сталінграда стала проспектом Богдана Хмельницького, Жовтнева площа тепер носить назву Соборної, а парк імені Калініна перетворився на парк    Пам’яті та примирення. Проте експерти зазначають, поспішати та вносити зміни про реєстрацію у документи наразі не обов’язково. А ось на особливості проведення операцій із нерухомістю перейменування вулиць таки вплине.
   Деякі проблеми можуть виникнути і в юридичних осіб. Адже в щорічних підтвердженнях-звітах позначатимуть вже нові назви, а ось в статутних документах все ще залишаться старі адреси.
   Стосовно ж витрат на перейменування вулиць та купівлю нових табличок для будинків – то вони, скоріш за все, цілком ляжуть на плечі платників податків, зазначають експерти.