четвер, 12 листопада 2015 р.

Іловайськ...

   Іловайський котел. Трагедія, що досі викликає хвилю емоцій і знаходить відгук  в серцях та пам’яті українців.
Тож, охочих прийти на презентацію книги «Іловайськ» було вдосталь. Кінотеатр був забитий вщент. В центрі уваги гостей знаходився письменник та журналіст Євген Положій. Автор роману спілкувався із гостями та підписував книги усім бажаючим. Каже: зібрав стільки інформації, що відмовитися від написання книги вже не міг.
   Звісно, що подію пов’язану з Іловайськом не могли не помітити військовослужбовці. Для них захід став своєрідним місцем зустрічі з бойовими побратимами. Особливо це стосується бійців, які самі пройшли Іловайськ. Кажуть: це – частина їхнього життя.
   А після автограф – сесії усі рушили на прем’єру фільму Катерини Стрельченко «Іловайськ. Лицарі неба». Картина, зображує історії життя 15 бійців, які загинули під Іловайськом, та їхніх родин, - поділилася режисер. Додає: і сам фільм, і робота над ним видалися психологічно складними.
   Захід привернув увагу багатьох жителів Дніпропетровська. Кажуть: не могли залишитися осторонь такої події. Тож на прем’єрі можна було побачити дуже різних гостей.  Але всіх їх об’єднала пам’ять про жертв Іловайського котла.
   Митці кажуть: через свої твори вшановують пам’ять усіх героїв України. В свою чергу, гості заходу вважають,  такі книги та фільми необхідні для того аби майбутні покоління знали історію та її героїв.