вівторок, 10 листопада 2015 р.

Осторожно! Малярия!

   Малярія - це гостре інфекційне захворювання супроводжується нападами гарячки та без належного лікування закінчується летально.
Перенощиком недуги є малярійні комарі. У нашій країні вони зустрічаються рідко та випадки все ж є.
   В середньому на рік у Дніпропетровську фіксують від двох до п’яти випадків малярії. Її у якості сувеніру привозять з екзотичних країн туристи. Також жертвами недуги нерідко стають робітники у відряджені та військовослужбовці. Серед потенційно небезпечних країн: Конго, Ганна та Гвінея.
   Першими ознаками захворювання є слабкість, головний біль, ломота в тілі та підвищення температури до сорока градусів. Таким чином недуга часто маскується під інші хвороби. Та більше того симптоми малярії можуть не проявлятися до двох років.
   Інфіковані люди безпечні для  оточуючих, хвороба не передається повітряно - крапельним шляхом. Лікарі заспокоюють, її  носіями є лише малярійні комарі.Такий вид у нашому  регіоні рідкість та він все ж є. Тому для того аби попередити епідемію ініціативу передають до рук санепідеміологічних служб.
   Вакцинації проти малярії не має, попередити хворобу можна лише з допомогою спеціальних пігулок. Протималярійні препарати потрібно приймати за тиждень до від’їзду та весь період перебування закордоном.  Не варто забувати й про класичні засоби проти комах.