вівторок, 10 листопада 2015 р.

Чи безпечно пересуватися міжміськими маршрутками?

   Питання технічної справності автобусів, що перевозять пасажирів по містах області постійно контролюють в облдержадміністрації. Відтак, час від часу перевіряють фірми – перевізники.
   Технічний стан громадського транспорту – болюче питання, як для перевізників, так і для посадовців. Перші зацікавлені в тому аби отримати фінансову вигоду. Другі ж борються за безпеку перевезень. Впродовж 2015 року, за ініціативи очільника Дніпропетровщини Валентина Резніченка,  чиновники проводять вже 4 перевірку маршрутних автобусів на відповідність нормам безпеки. Цього разу іспит на профпридатність складають 30 транспортних засобів сполученням Дніпропетровськ – Павлоград.
   “За результатами 3-х перевірок було виявлено низку порушень. ОДА дала зауваження перевізникам та запропонувала виправити ці недоліки. Пройшло півтора місяці – ми виходимо на 4у перевірку. І оглядаємо: чи перевізники виправились, чи не виправились.”
   Перевірку проводили представники облдержадміністрації, профспілок, громадських організацій та перевізників. Автотранспорт оглядали на відповідність нормам безпеки та дотримання розкладу руху. Члени комісії кажуть : грубих порушень не виявили, а от дрібних недоліків достатньо. Відтак, збираються вжити заходів.
   “Ми зараз уже бачимо, що є низка порушень, які не виправлені. ОДА як замовником перевезень буде прийняте рішення стосовно призупинення договору.”
   Перевізники вважають такі інспекції  корисними. Проте кажуть: в нинішніх умовах не можуть своєчасно ліквідувати недоліки. Додають: багато конфліктів виникає не з їхньої вини, а через різне трактування неоднозначних законів про пасажирські перевезення.
   “К проверке отношусь положительно, потому что любая проверка она дисциплинирует перевозчика. И сегодня вопрос обеспечение культуры и безопасности движения это вопрос номер 1. И я думаю что такие проверки будут способствовать именно этому. С другой стороны претензии – может быть надо будет потом конкретно посмотреть . Есть вопросы, которые несколько расходятся с жизнью. В нынешних условиях экономических и технических предприятиям очень сложно выдержать все те нормы, которые записаны в договорах.”
   Перевізники кажуть: усі висунуті комісією звинувачення розглянуть. Недоліки, що можуть вплинути на безпеку – усунуть. Проте, на виправлення незначних порушень найближчим часом не розраховує.