вівторок, 10 листопада 2015 р.

До в'язниці за продаж голосу.

   Громадські організації Дніпропетровщини наголосили на реальній можливості такого розвитку подій. Адже за купівлю та продаж голосів виборців існує реальна загроза опинитися за гратами.
   Проголосував за винагороду - будь готовий опинитися у в'язниці.  Про можливість такого сценарію нагадує коаліція громадських організацій області. Кажуть ,- підкуп виборців був поширений перед першим туром місцевих виборів. Тож,  таке явище нікого не здивує і під час другого етапу мерських перегонів. Проте, в чинному законодавстві прописано чорним по білому : за підкуп виборця  можна отримати 3 роки ув' язнення, - повідомляє Денис Гречко. Небо в клітинку  можуть побачити і несвідомі громадяни, які віддають свій голос за грошову винагороду. Їм світить термін у 2 роки позбавлення волі.
   Денис Гречко розуміє, що зараз багато людей у скрутних життєвих обставинах і вони намагаються усіма можливими способами покращити своє фінансове становище. Однак, активіст нагадує: зараз мова йде про вибори місцевої влади. Іншими словами - про вибір подальшого розвитку Дніпропетровщини. Відтак, закликає усіх бути максимально відкритими та чесними під час голосування.
   Тієї ж думки дотримується й інший громадський діяч Сергій Іванченко. Окрім порушення виборчого законодавства, його обурюють пасивні дії міліції. За словами Іванченка правоохоронці  подекуди просто ігнорували звернення пильних громадян.
    Перед початком другого туру виборів міських голів в коаліції, що наразі нараховує понад 10 громадських організацій, відбулося поповнення. До небайдужих активістів долучилася Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області. Заступник делегата від організації Кирило Баталов каже: вступили до коаліції аби особисто слідкувати за прозорістю виборчого процесу та боротися із порушеннями.
    Відтепер активісти 16 громадських організацій області слідкуватимуть за прозорістю виборчого процесу в Дніпропетровську та Павлограді. Кажуть, вже підготували більше 300 спостерігачів та декілька мобільних груп юристів, які реагуватимуть на усі порушення під час громадського волевиявлення.