вівторок, 7 липня 2015 р.

Компанія Гугл відзначила найкращих спеціалістів в області комп’ютерних технологій.

 На Міжнародному конкурсі імені Аніти Борг всі стипендіати - представниці прекрасної статі. Серед конкурсантів дівчата – студентки з Європи, Близького Сходу та Африки. Цьогоріч  на конкурсі  для жінок-програмістів щорічну стипендію отримала й молода аспірантка з Дніпропетровська.
Аніта Борг  - відомий вчений, доктор наук в області комп’ютерних технологій. В свій час вона перевернула загальне уявлення про можливості жінок у сфері програмування. Сьогодні її прикладу слідують тисячі молодих комп’ютерних геніїв. Серед них й аспірантка з Дніпропетровська Ксенія Шумельчик.
У вихідні Ксенія полюбляє грати з друзями у волейбол чи плавати з аквалангом –  а ось будні проводить біля комп’ютера, створюючи нові програми. Ще у шостому класі таке не типове для дівчини заняття стало ціллю  життя. Цього року її старання оцінили. Дівчина говорить для досягнення мети – зробила чимало адже вимоги до конкурсантів жорсткі.
Ксенія отримала грошову винагороду у розмірі сім тисяч євро та статус  члена жіночої спілки інженерів-розробників компанії Гугл. Та як приємний бонус  - поїздку до Лондона на триденний самміт програмістів.
Свій виграш дівчина планує витратити на розвиток університету та соціально – виховні програми для молоді. Дівчина говорить, що не дивлячись на неодноразові пропозиції роботи за кордоном, вона все  ж мріє працювати та розвиватися в Україні.