середа, 1 липня 2015 р.

Вперше за 11 років на Дніпропетровщині зафіксований справжній торнадо. ( відео )

15 хвилинна стихія вирувала на території області 26 – го червня та пронеслася над селищами Волоське та Ракшівка.
За цей час вона викорчувала майже всі дерева на вулицях та пошкодила 36 будинків, на щастя обійшлось без жертв.
Місцеві жителі помітили наростаючий  вихор з далеку, тому благополучно встигли сховатися по домівках. А після того як стихія вщухла люди вийшли на вулиці та були шоковані: повалені дерева, уламки дахів та будівель, знесені паркани.   Експерти коментують: спрогнозувати торнадо складно. Адже такі явища  мають локальний характер та тривають не більше  15 - 20 хвилин. І цей зовсім невеличкий торнадо накоїв стільки лиха. Збитки ще підраховують. Обласна влада обіцяє допомогти та виділити кошти з резервного фонду. Подібне стихійне явище в Україні  – рідкість. Воно виникає раз на 10 –  15 років. Та більше того в районі де цього разу вирувала стихія, метеостанцій немає, та й загалом до подібних ситуацій Дніпропетровськ виявився не готовим.
Загалом  за останні 20 років  на території України зафіксовано всього 14 випадків торнадо.
Найчастіше смерчі виникають в Миколаївській, Київській та Житомирській областях. У Дніпропетровську останнього разу торнадо був зафіксований  у 2004 році.  А ось що стосується метеорологічної ситуації на майбутнє,  експерти заспокоюють – боятися дніпропетровцям нема чого.
Точних прогнозів щодо повторного виникнення торнадо метеорологи не надають. Може буде, а може ні – це природа – зазначають фахівці. А ось дощовий циклон завершиться дні через два. Тож забувати вдома парасольки  поки не слід.