середа, 17 червня 2015 р.

Нові антивандальні люки та зливівки встановлять у Дніпропетровську. ( відео )

 Виготовлятимуть їх з полімерно-піщаної суміші. За якістю вони не поступатимуться чавунним. А головне, що такі на металобрухт вже не приймуть ні в одному з пунктів.
Пробні антивандальні люки були встановлені ще восени,  і вже повністю виправдали своє призначення. Для проїжджої частини встановлюють ті, що витримують  вагу до 40 тон. Ті ж, що розташовані на пішохідних зонах  до трьох. Фахівці обіцяють, що нові люки прослужать довго. Всі тести вже пройшли, тож найближчим часом будуть радувати автомобілістів на різних вулицях міста.
Крім центральних вулиць ремонтники встановлюватимуть люки і у дворах, адже познімали їх і біля дитячих майданчиків, а це реальна загроза життю малечі.
Зараз на ці конструкції виділено чотири мільйони гривень, Вартість люку для проїжджої частини близько тисячі семисот, для пішохідних зон – 560. Та це все одно дешевше, ніж минулий варіант.
У Дніпропетровську за рік потрібно відновити близько двох тисяч люків та з кожним днем кількість знятих  зростає. У майбутньому планують мати постійний запас матеріалів для негайного реагування. А поки – залишки чавунних далеко не ховатимуть, бо в крайньому випадку у пригоді стануть і вони.