пʼятниця, 15 травня 2015 р.

Тепло може коштувати дешевше! ( відео )

На Дніпропетровщині підбили підсумки енергомоніторингу комунальних медичних закладів. 
Запровадження сучасної системи з енергозбереження було запропоновано головою обласної ради Євгеном Удодом. Допомогти у його реалізації погодився німецький фонд «GIZ»(джі, ай, зет)який вже має відповідну діючу програму «Енергоефективність у муніципалітетах». Що з того вийшло - дивіться далі у матеріалі моїх колег
З жовтня минулого року, перед початком опалювального сезону, в області почав діяти новий проект моніторингу з енергозбереження. Його підсумки довели, що зменшити  витрати на споживання теплової енергії цілком можливо.
Всього в проекті зі 178ми  лікарень області взяли участь 123ри  медичних заклади. Всі вони на сьогодні є дуже енерговитратними. І це підтвердила сучасна система моніторингу. Спеціальні прилади обліку надали можливість, у режимі реального часу, вимірювати  добові витрати  кожної лікарні на тепло, електроенергію, газ та воду.
Дніпропетровський обласний кардіоцентр один з небагатьох медзакладів, що має власну котельню. На початку опалювального сезону тут було встановлено сучасні лічильники. І вже протягом цього експерименту лікарня значно знизила витрати на тепло та електроенергію.
 Програма з енергозбереження показала – для модернізації кожного комунального  мед закладу  сьогодні потрібно від півтора до двох мільйонів гривень. Ці кошти, для особливо проблемних лікарень, голова обласної ради пообіцяв виділити вже на найближчий сесії.