середа, 21 червня 2017 р.

Земля для Атовця

   Чи реально отримати земельну ділянку? Згідно рішення урядовців, всі учасники АТО мають право безкоштовно приватизувати 2 гектари вільної землі. Та на практиці ж, скаржаться самі атовці, спочатку доводиться бігати нескінченими кабінетами держустанов, після – чують відмову.
   Саме цю земельну ділянку Олександр планував приватизувати. Учасник бойових дій ділиться, у мріях засіяти поле, або ж створити власну ферму. Говорить, згідно інформації на публічній кадастровій карті України – ця територія нічийна. Для того, аби оформити землю чоловік звернувся до Петриківської райдержадміністрації.
   Олександр каже, необхідні документи подав до держустанови ще зимою. Проте, кілька тижнів тому йому повернули папери. А замість цієї ділянки – запропонували гіршу. Письмової відмови, каже військовослужбовець, він так і не отримав.
   За роз’ясненнями їдемо до Петриківської райдержадміністрації. Частина кабінетів – зачинені, з інших – відправляють до керівництва установи. Нарешті дістаємось і до голови РДА. Секретар Андрія Столбченка запрошує до кабінету. Але – тільки без камер.
   До кабінету заходимо разом із учасником бойових дій. Голова РДА каже, атовець звертався не за адресою.
  Андрій Столбченко підтверджує слова бійця, каже, ця земля дійсно не зарезервована для атовців. 
   Звертаємось до «Єдиного вікна» з земельних питань для учасників АТО. Координатор проекту каже, атовець дійсно звертався не туди.  Розповідає, що потрібно зробити, аби визначитися, куди саме подавати документи. Якщо віднести папери до іншої установи, або звернутися напряму до посадової особи – заяву прийняти зобов’язані, а ось вирішити питання навряд чи зможуть.
   Та найпростішим варіантом, говорить Віктор Байдачний, буде звернутися до центру допомоги учасникам АТО.
   Учасник бойових дій дійсно може отримати будь-яку вільну земельну ділянку. Та чи насправді вона нічийна - можна дізнатися тільки після того, як необхідні документи розглянуть в управлінні держгеокадастру. Інформація, що розміщена на публічній кадастровій карті України – може не відповідати дійсності.
   Фахівці нагадують, будь-яку заяву на отримання землі повинні зареєструвати. Якщо ділянку оформити неможливо – має бути письмова відповідь, із аргументованою відмовою. Якщо ж виникають проблеми – радять звертатися або до «єдиного вікна», або ж до центру допомоги учасникам АТО.