четвер, 25 травня 2017 р.

Технічна вода замість питної

   Двадцятого травня на прес-конференції члени ініціативної групи жилмасивів Північний та Південний заявили, що отримують від постачальника – Придніпровської залізниці – технічну воду замість питної. Показували банку з осадом та купу документів. В тому числі і висновки держпродспоживслужби, стосовно якості води.
   Фільтри Антоніна Іванівна купує оптом. Розраховані на три місяці –  не витримують і одного. Також додатково гроші доводиться витрачати й на бутильовану воду та фільтри на глечик, осад в якому все одно залишається.  Купатися та мити посуд доводиться все ж водою, що тече з крану, а то грошей не напасешся – підкреслює жінка. Та й їжу готують на ній, щоправда перед тим доводиться чекати доки бруд зсяде на дно .
   Невдоволені якістю води й інші місцеві мешканці.
  Любов Трошина мешкає у будинку сорок три по Мологвардійській вже більше п’ятдесяти років отримує воду що надходить від придніпровської залізниці. Від початку, ділиться, проблем з водою не було.  В останні два-три роки ж – ситуація змінилася.
   Перевірити якість води довго не вдавалося – підкреслює один із членів ініціативної групи. Сергій Петухов вже не перший рік займається вирішенням цієї проблеми, має чималу теку з документами. Купа звернень, відповідей, листів, а експертизу вдалося провести лише після  вказівки з Києва.
   Фахівці Держпродспоживслужби провели експертизу та перевірили якість води. І дійсно – знайшли відхилення від норми.
   На придніпровській залізниці впевнені, проблема не в зношеності насосно-фільтрувального обладнання. Адже регулярно проводять і свої перевірки.
   Тим не менше, Віктор Щербак підкреслив, нині намагаються вирішити цю проблему. По-перше фахівці придніпровської залізниці розробили проект модернізації насосно-фільтрувальної станції. Запланували й дослідження, аби замінити один з реактивів, що бере участь в очистці води.
   Допоки фахівці обіцяють – люди вимушені жити в таких умовах. Як розвиватиметься ситуація – слідкуватимуть наші журналісти.