середа, 3 травня 2017 р.

У Дніпрі встановили рекорд з хайлайну

   На висоті 88 метрів двоє  хлопців з команди спортсменів-екстремалів пройшлися по натягнутій мотузці, та офіційно стали першими українцями-хайлайнерами, що здолали таку висоту. Стропу, завдовжки в 35 метрів протягнули між двома багатоповерхівками.
   Це безпечніше ніж ходити по вулиці, керувати автівкою, або ж пересуватися літаком. Саме так спортсмени відгукуються про хайлайн, один з екстремальних видів спорту. На висоті життя хлопців залежить тільки від надійної страховки. Трюки демонструють у скелелазному спорядженні.
   Спочатку підготовка, після – приступають до виконання трюків. Першим на мотузку збирається Костянтин Карноза. Залазить на стропу, вже потім – підіймається на ноги. Головне – не втратити рівновагу.
   Під час тренувального проходження стропою, спортсмен демонструє – страховка досить міцна. Для наочності – зривається вниз, та повисає на ременях. Проте майже одразу знов збирається на мотузку, і нарешті – долає дистанцію. Ділиться враженнями, на питання, чи страшно було – відповідає так:
   Одразу ж після Костянтина на стропу виходить Станіслав Панюта. Спортсмен також долає дистанцію, проходить мотузкою, шириною у 2 сантиметри, та довжиною у 35 метрів, в обидві сторони.
   І нарешті – рекорд встановлено. Екстремали отримали почесні грамоти. Дніпро став першим містом країни, де зафіксували відзнаку у номінації «найвищий хайлайн». Керівник національного реєстру рекордів урочисто підписує папери.
   Загалом, у світі рекорди у цій номінації встановлювали неодноразово. Першість поки що тримається за альпіністом з Австрії, що подолав висоту більше 5 тисяч метрів. Наші ж спортсмени діляться – в Україні поки що замало можливостей для хайлайну. Тож мета цього заходу – привернути увагу до проблеми розвитку екстремальних видів спорту. По завершенню заходу спортсмени продемонстрували й інші трюки. А саме – дивували глядачів роуп-джампінгом.