пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Врятуємо річку

   Екоактивісти запевняють: деякі забудови на прибережній лінії Дніпра не лише заважають відпочинку городян, а й завдають великої шкоди самій річці. Як мешканці можуть впливати на ситуацію?
   До пляжного сезону готуються не лише містяни, а й бізнесмени, які забудовують берегову лінію річки Дніпро. За законом кожен мешканець повинен мати змогу безперешкодно прогулюватись вздовж річки.
   Наша знімальна група побувала на одній з територій, де розпочинають підготовчі роботи для подальшого будівництва. Аби дізнатись більше ми написали запит до головного архітектурно-планувального  управління міської ради Дніпра.
   Перед будівництвом мають проходити громадські слухання. Але їх не завжди ініціюють.
   Минулого літа у Дніпрі громада ініціювала не одне слухання і у підсумку домоглась свого. Бізнес не став на заваді відпочинку. Аби громадські слухання пройшли треба звернутись до міського голови. Якщо буде знайдено порушення, то  переглядатиметься і проектна документація. До того ж екоактивісти стверджують: деякі прибережні забудови не лише заважають відпочинку, а й негативно впливають на санітарний стан самої річки.
   Це також впливає і на цвітіння річки. Подекуди вона зеленіє  вже у травні, а до середини літа – неприємно тхне.  Дніпро  значно звузився  та втратив  деякі види риб. Екоактивісти впевнені: якщо все кинути на призволяще та не приймати необхідних заходів  щодо поліпшення ситуації – через сто років ми можемо втратити головну водну артерію області.