середа, 26 квітня 2017 р.

Хостел для переселенців

   У Дніпрі працює безкоштовний хостел для переселенців.  Внутрішньо-перемішені особи можуть мешкати у ньому  до трьох днів. Помешкання облаштоване усім необхідним для проживання: кімнати відпочинку, пральня, кухня, та навіть коворкінг-центр.
   Пані Галина приїхала з Донецької області до Дніпра три роки тому. Згадує, знайти жило у чужому місті було дуже складно. Тому, каже, добре розуміє, що відкриття такого хостелу – порятунок для багатьох родин зі Сходу. Сама ж Галина завітала сюди до коворкінг-центру.    Розповідає, для роботи їй необхідно оволодіти електронними технологіями. Та комп’ютерні курси, бідкається, дуже дорогі. А тут є можливість навчатися безкоштовно. 
   Хостел функціонує лише другий тиждень. Та за цей час, розповідають волонтери, тут вже побувало чимало переселенців, що потребують допомоги. Зазвичай, це люди, що тікають зі    Сходу, і поки вони шукають постійне житло, мають змогу оселитися на декілька днів у комфортному, та головне безкоштовному хостелі.
  У хостелі можуть розмістити восьмеро людей: четверо жінок, та стільки ж чоловіків. Для них облаштовано дві окремі кімнати.
   Також тут можна отримати поради юристів та психологів. Та скористатися коворкінг-центром.
   Таке тимчасове помешкання облаштували для переселенців. Але якщо є вільні місця, тут можуть поселити також людей з інвалідністю, ВІЛ-позитивних, колишніх в’язнів, малозабезпечених, учасників АТО та постраждали від насильства.