вівторок, 7 березня 2017 р.

Зелені браконьєри вийшли на полювання

   Поліцейські кажуть, кожного року наприкінці зими та на початку весни в заповідниках, заказниках та лісових масивах люди зривають квіти,  які занесені до Червоної книги. Після - першоцвіти продають на вулицях міста. Правоохоронці пояснюють, такий бізнес незаконний та браконьєрів це не зупиняє. Для того аби проблему вирішити цьогоріч поліція розпочала природоохоронну операцію - «Першоцвіт».
   З шостого березня поліція Дніпра розпочала боротьбу з зеленими браконьєрами. Містом проводять рейди за участю представників екологічної інспекції. Правоохоронці кажуть, їхня головна мета попередити, або ж зупинити продаж рослин, які занесені до Червоної книги України. Говорять, найбільшим попитом користуються проліски та в нашій області вони розквітнуть лише за два тижні, тому зараз недобросовісні продавці реалізують переважно крокуси, а це також незаконно. Свої дії пояснюють просто.
   Червонокнижні рослини збирають переважно у дикій природі та є й ті хто вирощує проліски на своїх грядках. Поліцейські кажуть, цих людей також штрафуватимуть, якщо дозвільних документів на продаж рослин з Червоної книги вони не матимуть. За протиправні дії передбачена адміністративна відповідальність. Довести свою невинність можна лише через суд.
   На червонокнижні першоцвіти полюють від двох тижнів до місяця. Збирають їх у заповідниках та заказниках області. Точки збуту можна побачити по всьому місті.    Правоохоронці кажуть, продавців планують виявляти, увесь товар вилучати та підраховувати збитки.
   Варто пам’ятати є попит буде пропозиція.  Тож поліцейські кажуть, зупини браконьєрів на 100 відсотків можна лише спільними силами.