неділя, 26 березня 2017 р.

Тренінг для копів

   Напередодні Євробачення дніпровських поліцейських навчали мирно вирішувати протести. Чотириденний тренінг для наших копів провели представники консультативної місії Євросоюзу та чеські поліцейські.
Під час практичних занять фахівці  дніпровських правоохоронців навчали правильно вести переговори та вступати із мітингувальниками в діалог.
   Вирішувати конфлікти мирно та без необхідності не застосовувати силові методи. Цьому в першу чергу навчали дніпровських поліцейських. Для наочності тренінг провели у практичній формі - запропонували провести переговори із людьми, що вийшли на мітинг. Наші копи діляться - такі методи дещо відрізняються від вже звичних.
   Ще одна важлива задача поліцейських під час демонстрацій  - захистити людей від небезпеки, та ізолювати мирних мешканців від зон можливого конфлікту. Для цього правоохоронці групами патрулюють територію, на якій проводять масову акцію. Для кращої видимості - вони одягнені у жовті жилети замість звичайної форми.
   Європейські фахівці розповідають, таку тактику розробили більше 10 років тому в Німеччині та Швеції, зараз її застосовують у країнах ЄС. Цей метод є ефективним засобом зменшення насильства під час великого скупчення людей. Патрульні контактують із лідерами та представниками демонстрації, та роз’яснюють їхні права та обов’язки.
   Пілотний тренінг для поліцейських відбувся близько року тому у Києві. Подібні заняття провели в Харкові, Хмельницькому та Львові.