четвер, 30 березня 2017 р.

Переселенці без житла

   У Дніпрі триває процес вирішення питання щодо гуртожитків для вимушено-переміщених осіб. На облаштування будівель  Європейський Союз виділив кошти ще два роки тому. Приміщення  мають нежитловий статус, а тому вселення туди людей неможливе. Як вирішити цю проблему?
   Влітку 2015-го року Європейський Союз виділив півтора мільйони гривень на облаштування в Дніпропетровській області гуртожитків для вимушено-переміщених осіб. Усього 15 об’єктів, 4 з яких знаходяться у Дніпрі.  Це старі покинуті гуртожитки та медичні заклади. Помешкання для переселенців нібито облаштували, у травні минулого року.  Чиновники вже анонсували вселення. Та з того часу минув майже рік, а люди так і не отримали житло. Серед претендентів на місце у гуртожитку – родина переселенців з Донецької області. Подружжя переїхало до Дніпра рік тому, увесь цей час вони вимушені жити у виробничому приміщені, де немає жодних зручностей. Винаймати квартиру з їм не кишені, адже обидва непрацездатні: у дружини інвалідність другої групу, у чоловіка хворе серце. Увесь цей час родина вибиває житло у чиновників, та все без результату. Ще торік їм пообіцяли місце у гуртожитку для вимушено-переміщених осіб.
   Та обіцяного житла родина не отримала. Чотири місяці тому сім’я звернулась по допомогу до редакції Новин 51-го. Ми надіслали до міськради Дніпра відповідний запит: чому переселенці з інвалідністю залишились без житла? Там нам пояснили: процес заселення внутрішньо-переміщених осіб до гуртожитків гальмує відсутність у цих приміщень технічних паспортів. Будівлі повинні перевести з нежитлового фонду у житловий. У міськраді пообіцяли вирішити це питання до кінця січня.
   З того часу, як чиновники обіцяли нам вирішити це питання протягом місяця, минуло вже чотири. Що робити з цією проблемою ніхто і досі не знає. Директор Жилсервісу-5, на балансі  якого перебувають ці гуртожитки, наголошує, це не єдина проблема цих помешкань, насправді вони ще не повністю відремонтовані.
   Де брати додаткове фінансування на облаштування гуртожитків  та як переводити будівлі у житловий фонд чиновники не знають.
   Коли приймуть відповідне рішення – невідомо. Юрист Антон Деньгуб каже, проблема в тому, що про це варто було подбати одразу. Тепер надати будівлям статус житлових буде дуже складно.
   Тож, гроші, які виділив Європейський Союз на облаштування гуртожитків для переселенців, успішно витратили, а люди житло так і не отримали.