понеділок, 6 березня 2017 р.

Пам'яті Юрія Чайки

   5 березня у Дніпрі відбувся концерт-присвята на честь народного артиста України Юрія Чайки. Більше 40 років митець працював режисером в Дніпропетровському театрі опери і балету, та до останніх років життя залишався координатором всіх проектів.  Захід влаштували в річницю смерті митця.
   На концерт-присвяту зібралася повна зала людей. Тут і просто поціновувачі оперного співу, і близькі друзі, родичі та колеги режисера. Останні згадують – артист чи не усе життя віддав саме оперному театру. Пропрацював Юрій Чайка тут більше сорока років.
   Не вечір реквієм, а вечір дружби між театрами України – саме так в Дніпропетровському театрі опери та балету називають цей захід. На честь Юрія Чайки влаштували урочистий концерт. Символічно, що майже весь концерт-присвяту організували його учні. У програмі – кращі постанови та виступи оперних співаків.
   Запросили на концерт і колег Юрія Чайки. Сюди приїхали представники майже всіх оперних театрів України – від директорів до кращих голосів національних опер. На сцені кожен із них мав можливість згадати талановитого режисера. Анатолій Солов’яненко, головний режисер київського театру опери та балету ділиться – особисто з Юрієм Чайкою не знайомий, проте, каже, його постанови – вражають.
   Згадує режисера і  Василь Вовкун, художній керівник Львівської опери. Розповідає, познайомився з Юрієм Чайкою з 15 років тому, тоді й між колегами зав’язалися дружні стосунки.
   В рамках концерту представники міської ради  вручили керівникові театру опери та балету атрибути звання «почесний громадянин міста», що присвоїли Юрію Чайці посмертно. Символи цього звання – стрічку та пам’ятний знак театральні діячі передали на зберігання до історичного музею імені Дмитра Яворницького.