понеділок, 20 березня 2017 р.

Перші кроки у професії

   У лікарні імені Мечникова тривають курси для майбутніх операційних сестер. На базі медичного закладу студентам проводять практичні заняття з хірургії. Разом з досвідченими спеціалістами початківці вивчають необхідний інвентар та навіть приймають участь в операціях.
   Все готово для роботи - стерильний інвентар та апаратура, але цього дня в операційні не приймають пацієнтів. Тут провели урок для майбутніх асистентів хірургів. По завершенню навчання кожна з них мріє про роботу операційної сестри. Для них на базі лікарні імені Мечникова проводять спеціальні курси. З особливостями  роботи студенток ознайомили досвідчені лікарі - хірурги.
   Загалом курси розраховані на один рік. На навчання запросили дітей учасників АТО та сиріт. До практичних занять долучилася і третьокурсниця Марія. Розповідає, бабуся завжди мріяла, аби онука вивчилася на медсестру. Сама ж дівчина каже, здобути освіту в медичному не планувала та додає, про свій вибір не пошкодувала. Говорить, на курсах в лікарні імені  Мечникова вона закріпляє свої теоретичні знання.
  Лікарі кажуть: кожна операційна медсестра має знати та розрізняти до півсотні різних видів інструментів. В середньому нейрохірургічна операція триває до п’яти  годин, тому витримка та увага також дуже важливі.  Медсестра має не лише асистувати лікарю, а й загалом слідкувати за процесом.
   Такі курси для майбутніх медсестер стартували у 2017 -му. Програма розрахована на один навчальний рік.  До занять приступила одна група майбутніх спеціалістів. Усього 10 студентів.
Медики кажуть, ці курси створили для того аби підготувати кваліфікованих медичних сестер. Говорять, по завершенню навчання кожен студент зможе приступити до роботи у лікарнях міста.