четвер, 16 лютого 2017 р.

Чоловік б’є - дружина мовчить

   Психологи кажуть, домашнє насильство у нашій країні - питання про яке говорити не прийнято. Відтак з цією проблемою людина лишається сам на сам. Від фізичного та морального приниження страждають переважно жінки, діти та люди похилого віку.
   Терпіла, мовчала та прагнула зберегти родину. Пані Оксана прожила у шлюбі 23 роки. Розповідає, весь цей час вона разом з трьома дітьми потерпала від домашнього насильства. Каже, саме малеча допомогла їй вирватися від знущань чоловіка. Та Оксана додає, для неї ця історія стала початком нового життя. Говорить, зараз шкодує лише про одне, що не розповіла про проблему раніше.
   Психолог Маргарита Сергіївна пояснила, говорити про випадки домашнього насильства - необхідно. Каже, універсальних порад у вирішенні цієї проблеми спеціалісти не дають, кожен випадок потрібно розглядати окремо. Додає, для того аби проблему вирішити в першу чергу разом з пацієнтами вона розробляє план дій.
   Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я до 30 відсотків жінок у всьому світі бодай раз у житті потерпали від сексуального або домашнього насильства. Спеціалісти кажуть, у нашій країні, це й досі лишається проблемою приватною в той час як вирішувати її потрібно на державному рівні.
   Та поки Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок не ратифікували допомогти жертвам можуть психологи. Проконсультуватися зі спеціалістом можна за телефонами які ви бачите на своїх екранах. Допомога безкоштовна та цілодобова.