четвер, 2 лютого 2017 р.

Як убезпечити себе від переохолоджень?

   164 людини госпіталізували на Дніпропетровщині через переохолодження та обмороження кінцівок протягом січня. 20 з них доправили до лікарень у край важкому стані. Медики кажуть – причинами більшості трагічних випадків – стало поєднання морозу та алкоголю.
   З початку року через переохолодження до лікарень області госпіталізували 164 людини. Більшість з них, це чоловіки середнього віку у стані алкогольного сп’яніння. Про це розповів начальник обласного центру екстреної медицини, Радій Шевченко. 
   Саме алкоголь є причиною трагічних наслідків під час переохолоджень – розповідає завідуючий відділенням інтенсивної терапії обласної лікарні імені Мечникова, Ігор Йовенко.    Адже у стані алкогольного сп’яніння людина легко втрачає контроль над своїм тілом. Аби уберегтися від обморожень варто дотримуватися простих правил – вдягати зручний багатошаровий одяг та повноцінно харчуватися. А ось від довгих прогулянок треба відмовитися. Також варто постійно слідкувати за самопочуттям.
   Людину з першими ознаками переохолодження треба якнайшвидше перемістити у закрите    приміщення та зігріти теплим одягом. Найбільше уваги варто приділити таким ділянкам тіла, як пальці рук та ніг, а також зони обличчя.
   За повідомленням державної метеорологічної служби, в найближчі дні температура повітря у Дніпрі коливатиметься в межах 0 градусів. Проте втрачати пильності лікарі не радять, адже переохолодження організму може настати навіть за плюсової температури.