субота, 25 лютого 2017 р.

Військові капелани

   Військові священики у лавах національної гвардії. Майже з початку антитерористичної операції нашим бійцям всіляко допомагали священнослужителі і молитвою, і порадою. Але тоді, представники церкви  на фронті знаходилися лише на волонтерських засадах.
Тепер для них стало можливим перебувати  на передовій на ротаційній основі. Більше про нововведення у Збройних Силах України та про роль священиків у житті бійців розкажуть мої колеги.
   Отець Дмитро знає не від військових як воно, бути під обстрілами, коли поруч з тобою гинуть люди, котрих ти знав та з ким ділив місце у бліндажу. Один з найризикованіших вчинків, що зробили священики, належить йому. У січні 2015-го, після бою у селі Червоний Партизан, що у Донецькій області залишалися тіла наших бійців. Тоді, капелан лише з водієм, без зброї та бронежилетів поїхали забирати українських синів додому. Але не лише такі вчинки додають віри у перемогу та підбадьорюють захисників, віруючим бійцям потрібно, щоб поруч з ними знаходився той, хто допоможе звернутися до Бога, дасть пораду та просто заспокоїть. Військові запропонували затвердити  законодавчо перебування капеланів на передовій. До цього йшли поступово, і весь цей  процес можна поділити на 3 етапи.
   Такому закону священики лише раді, адже хто як не вони розуміють свою роль на фронті, своє ставлення до цього виказав і отець Віталій.
   Закон передбачає: при кожному батальйоні служитиме один священик. Проте наразі говорити про точну кількість святих отців, що зараз знаходяться у зоні АТО неможливо. За словами представників духовенства їхніх побратимів там близько 500, облік вони просто не ведуть, адже це їх святий обов’язок.