вівторок, 14 лютого 2017 р.

Доторкнутися, аби побачити

   У Дніпрі відкрили інтерактивну виставку для незрячих людей. Експозицію склали 12 скульптур визначних українців, зокрема Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франко та Сергія Нігояна.  Біографії постатей спеціально для проекту озвучили сучасні українські музичні виконавці.
   Через доторки кінчиками пальців Стефанія Семенівна відчуває і ніби бачить зовнішність людини. Вперше дізнається, яким був Сергій Нігоян.
   Проект «Великі українці» -  започаткований у Львові та нині гастролює Україною, вперше у Дніпрі.  Експозицію складають 12 скульптур визначних постатей українців від давнини до сьогодення.
   Всі скульптури супроводжують описи шрифтом Брайля. Біографії постатей можна також прослухати у спеціальних навушниках. Для проекту історії життя визначних українців озвучили сучасні музичні виконавці: Тіна Кароль, Олександр Пономарьов, Оксана Білозір та інші. Організатори пояснюють, намагалися привернути до проекту якнайбільше учасників.
   Завітав до музею і пан Віктор, дізнатися більше про улюблених авторів.
   Скульптури експонують в Історичному музеї Дніпра. Вхід –вільний. Виставка триватиме до 26-го лютого включно. Ну, а потім попрямує Україною, до Черкас, Вінниці та Одеси. Тим часом організатори експозиції кажуть, не меті вже є нові соціальні проекти. Наступним планують створити унікальний фільм для незрячих.