пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

Донори

   У Дніпрі студенти-медики здавали кров на порятунок пораненим під Авдіївкою бійцям. У донорській акції взяло участь близько 50 вихованців медичної академії.  Далі студенти попрямували до військового шпиталю, де передали медичні препарати та шприци на потреби госпіталю.
   Ранок п’ятниці, в обласній станції переливання крові черги з бажаючих поділитися життєдайною. До лікарні прийшли студенти медичної академії. Серед них і Богдан. Хлопець навчається на другому курсі та мріє стати хірургом.
   На думку майбутнього лікаря, чекати декілька років на диплом, аби допомагати людям – занадто довго. Тому й вирішив стати донором. Каже, хоче рятувати життя військовим вже зараз.
   Вперше здаватиме кров Владислав. Каже, хотів якнайкраще підготуватися до донорства, проте трохи перестарався.
   До та після кроводачі студентів пригощають солодким чаєм та печивом.
   Легкий сніданок у день кроводачі та повна відмова від поганих звичок за декілька днів. Підготуватися до процедури здачі крові нескладно, розповідають медики. Проте перед тим, як стати донором, варто пересвідчитися у стані власного здоров’я.
   Не можна здавати кров і у випадку захворюваності на грип або ОРВІ. Валентина Дощак розповідає, щодня до банку крові приходить близько сотні людей.
   Ростислав – один із організаторів студентської донорської акції. Запевняє – здавати кров для бійців майбутні лікарі по черзі планують щотижня. Також вихованці медакадемії організували збір коштів для закупки медичних препаратів.
   Опісля кроводачі студенти-волонтери прямують до військового шпиталю, аби передати придбані на зібрані кошти медичні препарати та шприци. Тут на них вже чекають. Студенти допомагають госпіталю не вперше.
   Сергій Бачинський додає, через останній події під Авдіївкою госпіталь працює на повну потужність. Каже, нині завдяки волонтерам в аптеці шпиталю є все необхідне. Проте, якщо буде потреба у додаткових медикаментах, тут впевнені  - за першим покликом на допомогу госпіталю завжди прийдуть небайдужі містяни.