середа, 8 лютого 2017 р.

Переселенці без житла

   Півроку тому до Дніпра переїхала родина переселенців: жінка з інвалідністю другої групи та чоловік із хворим серцем. Більше ніж півроку непрацездатна сім’я намагається випросити у місцевої влади  хоч якесь житло – та все марно.
Родині пообіцяли виділити місце у гуртожитку для внутрішньо-переміщених осіб, що було збудовано на гроші Європейського Союзу. Чому ж процес заселення гальмується місяцями?
   Подружжя переселенців півроку тому переїхало з Донецької області до Дніпра. Розповідають, до останнього не хотіли покидати своєї домівки, та жити під обстрілами  - вже не було жодних сил. Після переїзду одразу виникло питання - де жити? Винаймати помешкання подружжю не по кишені. Обидва непрацездатні: у дружини інвалідність другої групу, у чоловіка хворе серце. Нині подружжя вимушено мешкати у невеличкому приміщенні на околиці Дніпра. Сюди їх впустив роботодавець Руслана,  коли дізнався у якому складному становищі опинилась  родина. Тут немає жодних зручностей, із вікон дме холодне повітря та  відсутнє водопостачання.
   Та сім’я радіє і цьому, бо могла взагалі залишитись на вулиці. Переїхавши до Дніпра Руслан та Олена орендували невеличкий будинок, проте, грошей на оплату вже не вистачало. Тож власник вказав родині на двері.
   Більше півроку родина ходить по різних інстанціях. Спочатку по допомогу звернулись до районного відділу соцзахисту  - та безрезультатно. Вирішили діяти далі і пішли до міськради. Там, за словами Олени: ще минулого року родину пообіцяли заселити до гуртожитку для вимушено-переміщених осіб. Та віз і нині там.
   Та обіцяного житла родина не отримала. Два місяці тому сім’я звернулись по допомогу до Новин 51-го. З  питанням чому ж влада залишила переселенців із інвалідністю напризволяще ми звернулись до міськради. Там нам пояснили: процес заселення переселенців до гуртожитків гальмує відсутність у цих приміщень технічних паспортів. Та пообіцяли вирішити це питання до кінця січня.
   Чому ж і досі це питання не вирішено? Адже гроші від Європейського Союзу, півтора мільйона гривень, на облаштування гуртожитків для переселенців Дніпропетровщина отримала ще  влітку 2015-го. За ці кошти мали відремонтувати старі будівлі та облаштувати у них гуртожитки для переселенців. Тимчасове приміщення для вимушено-переміщених осіб таки зробили. Старі споруди відремонтували, встановили нові вікна, провели водо та газопостачання, завезли меблі та техніку. Та ось як вийшло що забули про технічну документацію? І з цим питанням знову звернулись до міськради. Наразі чекаємо на відповідь.